Zostań lepszym Project Managerem.

Zarządzaj skuteczniej

Zarządzaj mądrzej

Zarządzaj mniej

Terminy gonią, ludzi jest za mało, dane spływają powoli. Brzmi jak Twoja codzienność?

Na szkoleniach z zarządzania projektami czujesz, że coś w prezentowanych przykładach jest nie tak. Bo na Twoich projektach to się tak łatwo nie układa.

Metodyki zarządzania projektami pokazują czyste sytuacje z prostymi zależnościami i wszystko wydaje się proste. Tylko w rzeczywistości rzadko jest tak prosto.

Wydawało by się, że całe to zarządzanie projektami powinno być lekkie, łatwe i przyjemne…

Nasuwa się pytanie, skąd ten rozjazd? Dlaczego jest tak ciężko, skoro powinno być łatwiej?

Przecież ciężko pracujesz, żeby spiąć projekt. Pilnujesz terminów, budżetu, ludzi. Rozmawiasz, zarządzasz, poganiasz. Ale ciągle masz wrażenie, że czegoś brakuje.

Ciągłe spotkania, telekonferencje i masa pilnych zadań. Masz wrażenie, że pomimo tego, że Twój kalendarz jest pełny, to właściwej pracy wykonujesz w sumie niewiele.

Istotne jest to, jak pokazują badania, że przyczyną porażek projektów nie jest brak finansowania.

Dodawanie pieniędzy na projekcie rzadko jest rozwiązaniem jakichkolwiek problemów. To, tak naprawdę, tylko sposób na „przepalenie” dodatkowych pieniędzy. Bo fundamentalne problemy pozostają nierozwiązane.

Podobnie jest z dokładaniem ludzi. To nie działa w ten sposób, że każdy problem da się rozwiązać skończoną ilością ludzi. Po prostu nie. Zwiększenie ilości osób może być wręcz przeciwskuteczne.

To może motywacja? Jeśli by dać ludziom premię czy podwyżkę, to będą wydajniejsi, będą pracowali lepiej. To może pomóc? Pomoże, ale na krótką metę. Pieniądze motywują krótko. Długoterminowo to brak pieniędzy demotywuje. Czyli znowu nie tędy droga.

To może inne zasoby? Sprzęt? Oprogramowanie? Może to coś pomoże? Niestety, ponownie nie tędy droga. Dokładanie zasobów do projektu pomaga na bardzo krótką metę.

To co robić? Gdzie szukać? Kogo pytać? Czy w ogóle można coś zrobić?

Palenie pieniędzy

Skuteczne zarządzanie projektami to PROCES, którego możesz się nauczyć.

Możesz uzbroić się w wiedzę, umiejętności i narzędzia potrzebne, żeby ten proces szedł płynnie.

Sukces projektu definiowany jest jako osiągnięcie zakładanych korzyści zgodnie z przyjętym harmonogramem, w ramach ustalonego budżetu, aby interesariusze byli zadowoleni.

Wydaje się proste, prawda? Niestety takie nie jest.

Jak zwiększyć szanse sukcesu?

Wiedza

Odpowiednia wiedza umożliwi większą kontrolę nad projektem oraz lepsze podejmowanie decyzji.

Umiejętności

Umiejętności niezbędne do lepszego zarządzania ludźmi oraz całym projektem.

Narzędzia

Narzędzia, szablony i formularze, które są niezbędne do skutecznego zarządzania projektem.

Przedstawiam program

„Skuteczne zarządzanie projektami”

Czego się nauczysz?

Jak zainteresować projektem ważnych ludzi

Jak skutecznie definiować wymagania

Jak w prosty sposób zarządzać planem

Jak unikać niedomówień

Co zrobić, gdy klient odwraca projekt do góry nogami

Jak zminimalizować ryzyko projektowe

Jak sobie radzić z niechętnymi współpracownikami

Jak się skutecznie komunikować

Jak znaleźć czas na planowanie

Jakie są sygnały ostrzegawcze

Jak poukładać priorytety

Czy i kiedy podjąć decyzję o zakończeniu projektu

Twój prowadzący: Kamil Andrusz

  • 20 lat doświadczenia
  • Prawnik i Manager Bezpieczeństwa z wykształcenia
  • Project Manager z zamiłowania
  • Zarządzał projektami małymi (budżety kilka-kilkanaście tysięcy złotych)
  • Zarządza projektami dużymi (budżety do kilkudziesięciu milionów złotych)
  • Zarządza zespołami małymi i dużymi (kilkadziesiąt osób)
  • Zarządza i w kraju i za granicą
  • Zarządza w różnych branżach, od Telco, poprzez finanse, aż do FMCG
  • Będzie zarządzał i w przyszłości!
  • Autor podkastu Będzie Kryzys

Kamil posiada bardzo szeroką wiedzę jako PM. Jest świetnym fachowcem zarówno w zakresie zarządzania projektami, jak i zarządzania kryzysowego. Jest bardzo kreatywny w rozwiązywaniu problemów i jednocześnie łatwo się z nim współpracuje. Jest zawsze skuteczny w swojej pracy i można na nim polegać. Z prawdziwą przyjemnością i zdecydowanie polecam tego profesjonalistę.

Witold Handzlik
Site Engineering Manager w Nokii

W ciągu wielu lat współpracy, Kamil dał się poznać z jak najlepszej strony. Bardzo duże zaangażowanie, radzenie sobie w sytuacjach konfliktowych i stresowych, świetne prowadzenie zespołu, dbanie o dobre relacje ze wszystkimi stronami projektu to tylko niektóre cechy i umiejętności wyróżniające Kamila. Nie wspominając o samym prowadzeniu projektu – po prostu solidny kawał dobrej roboty.

Andrzej Krytenko
Technical Project Manager w Nokii

Dzięki wiedzy i doświadczeniu Kamila trudne kwestie stają się proste, a pozornie nierozwiązywalne problemy zdają się rozwiązywać same. Konsultacje z Kamilem to krok milowy nawet w najbardziej zawiłych projektach. Kamil potrafi spojrzeć na sprawy z odpowiedniej perspektywy, szybko podjąć trafne decyzje albo naprowadzić swojego rozmówcę na rozwiązanie. Bardzo cenię w nim to, że jest jednocześnie obiektywny i – wtedy kiedy trzeba – autorytarny. Po dyskusji z nim ma się pewność, że podąża się w odpowiednim kierunku. Bardzo polecam współpracę z Kamilem wszystkim Project Managerom, którzy potrzebują, aby na ich pracę spojrzał z zewnątrz ktoś doświadczony, zaangażowany i zaufany.

Joanna Skutkiewicz
Freelance Journalist, Editor and Copywriter

Kamil to świetny specjalista zarówno w obszarze PM jak i Security. Mięliśmy okazję współpracować przy dużych projektach związanych z rozwojem infrastruktury Banku. Zawsze ta współpraca układała się wzorowo. Kompetentny, rzeczowy, dbający o dobrą atmosferę w zespole. Człowiek o szerokich zainteresowaniach, wykraczających daleko poza IT. Polecam Kamila jako kapitalnego fachowca.

Robert Kurosz
Kierownik w Meritum Bank

Miałem przyjemność pracować z Kamilem przy kilku krytycznych projektach prowadzonych przez Lucent/Alcatel-Lucent/Nokia. W trakcie tej pracy, Kamil dał się poznać jako osoba rzetelnie wykonująca swoje obowiązki, rzeczowa i kompetentna. Był zawsze dobrze przygotowany, samodzielny i profesjonalny. Potrafi współpracować z zespołami różnej wielkości, zarówno lokalnymi jak i międzynarodowymi. Z pełnym przekonaniem polecam Kamila jako: Technical Project Manager’a i Project Manager’a

Marek Truchanowski
Solution Architect w Nokii

Jak zaczynaliśmy współpracę Kamil specjalizował się w tematach związanych z bezpieczeństwem sieciowym stopniowo migrując w kierunku dużych projektów integracyjnych w obszarze ICT. Zdecydowanie mogę polecić go jako człowieka do zadań specjalnych w zakresie zarządzania projektami łącznie z takimi z siedmio cyfrowym budżetem.

Jacek Hanusik
Principal w Bell Labs Consulting

Zawartość programu

Moduł 1 – Zakres projektu

treść

Moduł 2 – Zarządzanie zmianą

treść

Moduł 3 – Kontrola realizacji

treść

Moduł 4 – Zarządzanie ryzykiem

treść

Moduł 5 – Ludzie i zasoby

treść

Moduł 6 – Zarządzanie konfliktami

treść

Moduł 7 – Komunikacja

treść

Moduł 8 – Zarządzanie planem

treść

Moduł 9 – Zarządzanie kryzysowe

treść

Moduł 10 – Jak to zrobić dobrze za pierwszym razem

treść

Moduł 11 – Problemy z osobowościami

treść

GWARANCJA SATYSFAKCJI

To proste. Masz 60 dni na zwrot.
Bez zbędnych pytań.

Przygotowałem program tak, żeby dawał Ci jak najwięcej wartości. Wszystkie metody zostały sprawdzone w praktyce. Jeśli jednak z jakichś względów kurs nie będzie dla Ciebie odpowiedni, to wystarczy, że napiszesz na adres [email protected] i zwrócę Ci 100% Twojej wpłaty. Tylko w przedsprzedaży zwrot przez 60 dni od udostępnienia kursu. Jestem pewien swojej wiedzy i tego co przekażę w programie więc nie mam problemu z tak długą gwarancją. Bez zadawania zbędnych pytań – Ty decydujesz.

Wciąż masz pytania ? To zrozumiałe.
Pozwól, że odpowiem na parę:

Kiedy rozpoczyna się program?
Program rozpoczyna się 1 marca 2021 roku.

Jak długo mam dostęp do programu?
Dostęp do programu jest dożywotni.

Czy ten kurs pomoże mi z moim projektem?
Wiedza zawarta w tym programie da się zastosować do każdego typu projektu prowadzonego według dowolnej metodyki. Inaczej pisząc, wiedza przekazywana w tym programie jest uniwersalna.

Skąd mam wiedzieć, czy przekażesz mi coś pożytecznego?
Jestem pewny, że wiedza z programu będzie bardzo przydatna. Mi się przydaje na co dzień, a mam już ponad 15 lat doświadczenia jako PM. Ale jeśli rozpoczniesz program i ocenisz, że kurs Ci jednak nie pasuje, to masz 60 dni od wystartowania programu na zmianę decyzji. Piszesz do mnie, a ja bez zbędnych pytań zwracam Ci 100% wpłaconej kwoty.

Potrzebuję fakturę, czy mogę ją dostać?
Jak najbardziej. System ma zintegrowaną możliwość wystawiania faktur VAT. Faktura jest automatycznie wysyłana po dokonaniu płatności.

Mam inne pytanie/wątpliwość
Napisz do mnie na adres [email protected] a z chęcią udzielę Ci odpowiedzi lub rozwieję wątpliwości.