Odcinku podkastu

Będzie Kryzys – Odcinek 29 – Zarządzanie projektami – ukryte problemy

W tym krótkim odcinku mówię o ukrytych (a może nawet ukrywanych) problemach w zarządzaniu projektami. Skąd się to bierze? Jak sobie z tym poradzić? Dlaczego projekty robione według metodyk zwinnych mają lepsze narzędzia do radzenia sobie z tym zjawiskiem?

Będzie Kryzys – Odcinek 28 – Zarządzanie projektami – polityka

Zarządzanie projektami – polityka. Polityka w projektach to trudny temat, bo ciężko go zaadresować. To bardziej sztuka niż nauka. Ale kierownik projektu powinien tę sztukę opanować. I o tym mówię w tym odcinku.

Będzie Kryzys – Odcinek 27 – Zarządzanie projektami – Zakres

W tym odcinku ponownie zarządzanie projektami, a konkretnie zarządzanie zakresem projektu. Omawiam przyczyny zjawiska, które po angielsku nazywa się scope creep. Wspominam też jak można sobie z nim poradzić.

Będzie Kryzys – Odcinek 26 – Sygnały ostrzegawcze w projektach

Sygnały ostrzegawcze w projektach mogą być różne. Łatwo i trudno zauważalne. O nich mówię w tym odcinku podkastu. Zapraszam do wysłuchania!

Będzie Kryzys – Odcinek 25 – Zarządzanie informacją w kryzysie

W dzisiejszym odcinku wywiad z Bartoszem Zajdą właścicielem firmy Fair & Square Public Relations, triathlonistą, ultramaratończykiem i wiele więcej. Bartek dzieli się swoją wiedzą zdobytą zarówno podczas pracy w wojsku, jak też doświadczeniami z pracy cywilnej.

Będzie Kryzys – Odcinek 24 – Kryzys w KFC

W dzisiejszym odcinku kryzys w KFC, czyli jak w firmie, która sprzedaje kurczaki zabrakło kurczaka. I co z tym fantem zrobili.

Będzie Kryzys – Odcinek 23 – Ochrona rzek w prawie rzymskim

W tym odcinku powrót do przeszłości, aż do starożytnego Rzymu. Opowiadam co nieco o ochronie rzek w prawie rzymskim.

Będzie Kryzys – Odcinek 22 – Zarządzanie projektami: harmonogram

W tym odcinku mówię o zarządzaniu projektami, a konkretnie o harmonogramie i co robić, gdy pojawi się nagła potrzeba jego zmiany.

Będzie Kryzys – Odcinek 21 – Świat po COVID-19

W tym odcinku zastanawiam się, jaki będzie świat po COVID-19. Dodatkowo, przypominam jak wyglądały liczby chorych i ofiar w przypadku pandemii świńskiej grypy (wirus A/H1N1) oraz epidemii SARS.

Będzie Kryzys – Odcinek 20 – Pepsi i pechowa loteria

Pepsi i pechowa loteria. W tym odcinku opowiadam o tym, jak teoretycznie niegroźne działania marketingowe przeradzają się w bardzo poważny kryzys.
1234
0:00
0:00