Odcinku podkastu

Będzie Kryzys – Odcinek 9 – Być jak Winston Wolfe

W tym odcinku dzielę się jedną ze swoich inspiracji, które spowodowały, że zainteresowałem się zarządzaniem kryzysowym. Chodzi o postać fikcyjną, z bardzo znanego, można by napisać, kultowego filmu.

Będzie Kryzys – Odcinek 8 – Wyciek ropy z tankowca Exxon Valdez

W tym odcinku opowiadam o tym, jak zachowała się firma Exxon, gdy nastąpił wyciek ropy z tankowca Exxon Valdez.

Będzie Kryzys – Odcinek 7 – SARS i nowy korona-wirus

Kontynuując tematy epidemiczne, w tym odcinku trochę o SARS (więcej) i trochę o nowym korona-wirusie (mniej). Zapraszam do słuchania!

Będzie Kryzys – Odcinek 6 – Ebola w Afryce Zachodniej

Tematem w tym odcinku będzie epidemia eboli z 2014 roku, która dotknęła Afryki Zachodniej.

Będzie Kryzys – Odcinek 5 – Zamieszanie w sądownictwie

Tematem tego odcinka jest zamieszanie w sądownictwie i jego wpływ na decyzje firm, która działają lub chcą działać na naszym rynku.

Będzie Kryzys – Odcinek 4 – Strategiczna rewitalizacja firmy Caterpillar

Strategiczna rewitalizacja firmy Caterpillar jest przykładem omawianym w tym odcinku. Ten przypadek świetnie obrazuje wpływ działań podjętych na poziomie strategicznym na całą firmę. Pokazuje również korzyści z szukania wsparcia na zewnątrz organizacji oraz odwagi w podejmowaniu decyzji.

Będzie Kryzys – Odcinek 3 – Perrier oraz gabinety kosmetyczne

Dwie opowieści. Pierwsza, o kryzysie związanym z wykryciem benzenu w wodzie Perrier oraz druga, dotycząca wpisu na blogu, mówiąca o potencjalnym kryzysie prawnym, który może dotknąć gabinety kosmetyczne w Polsce.

Będzie Kryzys – Odcinek 2 – Odrobina teorii

Teoria zarządzania kryzysowego w podcaście. Miało teorii w podcaście nie być, a się pojawia i to już w drugim odcinku. Cóż zrobić, skoro zaraz po pierwszym odcinku, pojawia się uwaga, że przydało by się trochę teorii?

Będzie Kryzys – Odcinek 1 – Tylenol

W tym odcinku opowiadam o kryzysie, który w 1982 roku spotkał firmę Johnson & Johnson, a związany był z lekiem Tylenol i ofiarami śmiertelnymi, które spowodował ktoś kto… Mam nadzieję, że to wystarczy, aby zachęcić do wysłuchania tego odcinka.
1234
0:00
0:00